top of page

Kiralama Şartları

- Saatlik kiralama hizmetini şuan için sadece İstanbul'da verebilmekteyiz.
- İstanbul ili dışındaki tüm iller için hizmet bedeline ek olarak yol ve harcıyaç ücretleri eklenir. Extra ödemeleri bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.
- Kiralamalar minimum 4 saatlik ve 3 set batarya olarak yapılabilmektedir.
- Kiralama yapılan konuma ulaşım için harcanan süre bu 4 saat içerisine dahil değildir.
- Kiralama süresi dronecu.net ekibinin hizmet verilecek alana gelmesi ile başlar.
- Saatlik kiralama hizmeti 4. saat sonunda ve 3. set bataryanın kullanılması sonunda biter.

- Kiralama 4. saat sonunda veya 3. set batarya bitiminde müşteri isteği ile saatlik olarak uzatıla bilinir.

- 3. batarya bitiminden sonra her müşteri 4 saat kiralama süresi bitmeden ücretsiz olarak 1 batarya telafi uçuşu isteme hakkına sahiptir. Ek kiralama saatlerinde telafi uçuşu yapılmaz.

- Her ek saat kiralama bedeli seçilen drone modelinin 4 saatlik kiralama bedelinin %30'u dur.
- Her ek batarya uçuş talebi bedeli seçilen drone modelinin 4 saatlik kiralama bedelinin %30'u dur.
- Her ekstra saat içerisinde 1 batarya uçuşu yapılır.
- Ortalama her 1 batarya seti uçuş süresi cihazlara, hava şartlarına göre değişiklik gösterse de 18 ila 23 dakika arasındadır.

- Yıllık üyelik anlaşmaları detayları üyelik sayfalarında yazdığı gibidir.
- Toplanan tüm veriler online olarak teslim edilir veya ödemenin tamamı yapılmış ise çekim yapılan alanda verilir.
- Müşteriler çekilen görüntülerin kendi taraflarına aktarımından sorumludur. Dronecu.net pilotları aktarım yapmaz. Sadece çekilen görüntülerin olduğu hafıza kartı, ssd veya benzeri depolama birimini müşteriye teslim etmek ile yükümlülerdir.
- Eğer kira bedelinin tamamı ödenmemiş ise iş bitiminde
görüntüleri sadece dronecu.net tarafından size verilen internet adresi üzerinden online olarak alabilir, indirebilirsiniz.

- Tüm çekilen görüntüler 24 ay boyunca dronecu.net data base'inde tutulmaktadır, bu süre içerisinde ilk 6 ay ücretsiz olarak, 6-12 ay arasında 299₺+kdv, 12-18 ay arası 399₺+kdv, 18-24 ay arasında 499₺+kdv hizmet bedeli ödeyerek dilediğiniz zaman görüntülerinizi tekrar temin edebilirsiniz. Her indirme talebinizde ödeme başına 7 günlük indirme linki sizinle paylaşır.  Her indirme talebiniz ayrıca faturalandırılacaktır. Eğer hiç indirme talebinde bulunmazsanız data base servisimiz 24 ay boyunca verileri saklar ve herhangi bir ücret talep etmez.

- Dronelar pilotsuz olarak kiralanamaz. Sadece drone kiralaması yapılmamaktadır. Droneları sadece dronecu.net tarafından belirlenen pilotlar uçurabilir. 
- Uçuş süresinde drone pilotu risk teşkili durumunda açıklama yapmadan uçuşu kesme hakkına sahiptir. ( Hava durumları veya jammer gibi olumsuzluk oluşturabilecek durumlarda )
- Drone pilotuna uçuş esnasında dronecu.net ekibi dışındaki kişi, kişiler  tarafından fiziksel temas gerçekleştirilemez aksi takdirde oluşabilecek tüm olaylardan kiralama yapan kişi veya firma sorumludur.
- Müşteriler pilot tarafından oluşabilecek kaza, kırım ve olaylardan sorumlu tutulmazlar. 
- Kiralamalarda uçuş izinlerinin alınması amacı ile en az 13 iş günü önceden randevu oluşturulmalıdır. 13 günden daha kısa süre içerisinde uçuş gerçekleştirmek istiyorsanız SHGM tarafından uygulanacak cezai şartları kiralama yapan kişi veye kurum üstlenmeyi kabul eder.
- Ödemeler sadece dronecu.net web sitesinde yazan banka hesaplarına havale ve eft olarak yapılır.

- Randevunun onaylanması için kiralama bedelinin %100 yapılmalıdır.
- Yapılacak ek saatlik ve ek batarya kiralamaların ücretleri iş bitiminde hesaplanıp dronecu.net danışmanı tarafından kiralama yapan kişi veya kuruma iletilecektir.

bottom of page